Magnetický odvápňovač pro pračky a myčky nádobí ETA 794690000

Kód: ETA794690000
439 Kč 363 Kč bez DPH
Skladem do 2 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití: vnitřní
Využití: domácnost
Forma: koncentrát
Měrný počet kusů (ks): 1

Vodní kámen dokáže potrápit každou pračku i myčku. Přestože jej v útrobách spotřebiče na první pohled nevidíte, může způsobit pěknou neplechu. Čím tvrdší vodu máte, tím více vodního kamene se bude usazovat a může poškodit spotřebič i ucpat potrubí.

Magnetický odvápňovač je jednoduchým řešením, které pomůže omezit usazování vodního kamene především pro ty z vás, kdo zapomínají na pravidelnou odvápňovací kůru. Doporučujeme však pravidelnou péči o spotřebiče nezanedbávat a práci magnetického odvápňovače doplnit například surovinami, které máte běžně doma – ocet a citronová šťáva. Tipy, jak na ekologickou domácnost najdete na našem blogu. 

Jak to funguje?

Pravidelné odstraňování vodního kamene je důležitou součástí péče o vaše domácí pomocníky. I zde však platí známé pravidlo – prevence je základ.

Základem odvápňovače jsou 2 neodymové magnety, které působí na strukturu uhličitanu vápenatého. Kalcit obsažený ve vodě se pak při průchodu magnetickým polem mění na méně agresivní a rozpustnější aragonit, který pračku ani myčku tolik nezatěžuje.

Magnetický odvápňovač je tak ideálním řešením nejen pro domácnosti s velmi tvrdou vodou. Pomáhá proti usazování vodního kamene, čímž přispívá k prodloužení životnosti spotřebiče, ale i úspoře energie i snížení celkové ekologické stopy. V neposlední řadě šetříte i vaši peněženku, jelikož se zbavíte častého dokupování drahých odvápňovacích přípravků.

Snadná instalace

Magnetický odvápňovač včetně těsnění stačí našroubovat mezi kohoutek a přívodní hadici s univerzálním závitem 3/4” M-F. Maximální teplota pro správnou funkčnost odvápňovače je 80 °C a tlak 0,35-20 bar.

Je vhodný pro všechny pračky i myčky.

Magnetický odvápňovač pro pračky a myčky nádobí ETA 794690000

 • Magnetický odvápňovač pro pračky a myčky nádobí
 • úspora energie
 • univerzální připojení
 • pro všechny pračky a myčky
 • delší životnost spotřebiče
 • snadná instalace
 • zabraňuje tvorbě vodního kamene
 • Magnetický odvápňovač pro pračky a myčky nádobí
 • Pomáhá proti usazování vodního kamene, čímž přispívá k prodloužení životnosti spotřebiče, úspoře energie i snížení celkové ekologické stopy. Kalcit se při průchodu magnetickým  polem mění na méně agresivní a rozpustnější aragonit.
 • Odvápňovač včetně těsnění stačí našroubovat mezi kouhoutek a přívodní hadici s universálním závitem 3/4” M-F.
 • Tlak 0,35- 20bar
 • Max. Teplota 80°C
 • Síla 2 neodymových magnetů


Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 0.100
Výška (cm): 4.60
Šířka (cm): 3.00
Hloubka (cm): 3.00

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 0.119
Výška (cm): 3.50
Šířka (cm): 16.00
Hloubka (cm): 10.40
EAN: 8590393305100

Záruční doba: 24 měsíců

Magnetický odvápňovač omezuje usazování vodního kamene a prodlužuje životnost spotřebiče. Snadná instalace našroubováním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství pro myčky na nádobí
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.12 kg
Šířka: 16.40000
Výška: 3.50000
Hloubka: 10.20000
Objem: 0.00059
EAN: 8590393305100
Recyklační poplatek (PHE):

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Nejdůvěryhodnější čeká značka domácích spotřebičů, to je značka ETA, která je již desítky let neodmyslitelnou součástí vybavení našich domácností. Značka utkvěla v myslích veřejnosti nejen díky svému názvu, ale i díky synonymům „tradice“ a „kvalita“. Společnost si kromě toho zakládá na atraktivním a kvalitním českém designu, který tvoří přední čeští produktoví designéři, špičky ve svém oboru.

eta_logo_250x112px

Pohled do historie

Společnost, původně známá jako Elektrotechnická akciová společnost ESA, pochází z Pardubického kraje, kde byla založena roku 1943 podnikatelem Janem Prošvicem. Právě on položil základní kámen výroby elektrických spotřebičů pro domácnost v Hlinsku a začal vyrábět elektrické žehličky. 

V roce 1948 byla ESA znárodněna a začleněna jako výrobní závod pod správu pražského národního podniku Electro-Praga. Název si společnost nesla až do roku 1995. Stejně jako se vyvíjel český národ, vyvíjela se a rostla celá firma. V každém období přicházela na trh s novinkami a vybavovala české i slovenské domácnosti. V dnešní době se najde jen málo domácností, které by nevlastnily spotřebič od značky ETA.  

Kde se ale název ETA vzal? S tím to bylo však složitější, než se vůbec může zdát. Ochranná známka značky byla zaregistrována již v roce 1929 u úplně jiné společnosti. Pak ale přišlo znárodňování a vše se dalo do pohybu. V roce 1960 byly práva převedeny právě na národní podnik Electro-Praga Hlinsko, který značku využíval pouze na některé svoje výrobky. 

Značka, jak ji známe dnes, vznikla až v roce 1996, kdy došlo ke kompletnímu sjednocení značky, ochranné známky a názvu výrobce na ETA, a. s., se sídlem v Hlinsku. Jediné, co bylo ještě jinak bylo logo firmy. To, které je využíváno v současnosti, bylo zavedeno až v roce 2008. 

Současnost ETA

Vlastníkem společnosti je v současné době skupina HP Tronic Zlín, která se stará o její rozvoj a expanzi na zahraniční trhy. Ve svém portfoliu má více jak 240 výrobků, mezi které patří chytré robotické vysavače ETA, kuchyňské roboty, domácí pekárny či elektrické pečící hrnce. Z široké nabídky si vybere opravdu každý. 

Společnost se snaží své produkty přizpůsobovat životnímu stylu svých zákazníků, proto aktivně sleduje trendy v oblasti vzhledu a funkčnosti. K mnoha svým produktům nabízí ETA prémiový servis nebo prodlouženou záruku – Prodlužka, která dává zákazníkům maximální garanci a jistotu nad rámec zákonné záruky, a to až na období tří, pěti či deseti let. 

Společnost se v roce 2009 umístila mezi „100 obdivovaných firem ČR“ a pravidelně získává ocenění Dobrá značka. Kromě výroby a kvality se společnost orientuje i na neziskový sektor, kde aktivně podporuje neziskové projekty zaměřené na obnovitelné zdroje energie.

 domaci_spotrebice_eta_1024x704px

Obr. 01: Domácí spotřebiče ETA patří mezi nejvyhledávanější výrobky českých domácností.

Proč i my stojíme za značkou ETA?

 • Česká firma s dlouholetou tradicí.
 • Potrpí si kvalitu a výdrž svých výrobků.
 • Na designu výrobků se podílejí jedni z nejlepších produktových českých designérů.
 • Vývoj výrobků nadále probíhá v českých kancelářích.
 • Umístila se mezi 100 nejvíce obdivovaných českých firem.
 • Pravidelné ocenění Dobrá značka.
×

Splátková kalkulačka ESSOX