Servis domácích spotřebičů a náhradní díly

servis_oprava

Potřebujete váš spotřebič opravit, sehnat náhradní díl nebo vyřídit reklamaci v záruční době? Všechny tyto služby poskytují servisní střediska výrobců. Naše zkušenosti a rady jsme sepsali v tomto článku, který vám pomůže ať už jste výrobek zakoupili u nás nebo u jiného prodejce.

Stručný úvod k opravám

 • Reklamace v záruce: řeší výhradně autorizované servisy. Při reklamaci můžete napřímo jednat se servisem anebo pro vás vše vyřídí prodejce, u kterého jste výrobek koupili. V případě oprávněné reklamace je doprava výrobku do servisu a oprava zdarma.
 • Pozáruční opravy: můžete se obrátit jak na autorizované tak neautorizované servisy. Doprava výrobku do servisu a samotná oprava jsou placené. Náklady nese zákazník.
 • Náhradní díly a příslušenství: obojí zakoupíte jak u autorizovaných tak neautorizovaných servisů.

Co je to autorizovaný servis?

Pouze autorizovaný servis může provádět záruční opravy. Jedná se o provozovny, které získaly potřebnou certifikaci výrobce, že mohou provádět zejména záruční a také pozáruční opravy jejich výrobků. Servisní technici jsou pravidelně školení a mají tak nejlepší kvalifikaci pro kontrolu a opravu výrobků. Stejně tak mají přístup ke všem manuálům, náhradním dílům a příslušenství.

A co servisy bez autorizace?

Určitě můžete také narazit na lokálního opraváře či servis bez autorizace (nemůže provádět záruční opravy). Takový servis či opravář vám bude schopen pomoci v případě pozáruční opravy. Jsou to odborníci, kteří umí sehnat návody, náhradní díly a příslušenství nebo spotřebič opravit. Vždy si ovšem dopředu domluvte postup a cenu.

Pokud poškozený výrobek v záruce necháte opravit v neautorizovaném servisu, pak ztrácíte právo na záruku, protože do výrobku bylo zasaženo nepověřenou osobou, a oprava není zdarma.

Kde najdu autorizovaný servis?

Servisní střediska nejlépe vždy hledejte na webových stránkách jednotlivých značek nebo jejich distributorů pro ČR (případně jinou zemi, kde pobýváte). Je zde totiž vždy aktuální seznam autorizovaných servisů včetně kontaktních informací.

Adresu na stránky výrobce můžete nalézt v tištěném návodu, který jste obdrželi při zakoupení spotřebiče, nebo pomocí webového vyhledávače (Google, Seznam apod.) => zadejte například "servis gorenje", "autorizovaný servis samsung" a podobně. Stejně tak vám může pomoc váš prodejce, u kterého jste zboží zakoupili. Určitě vám kontakt na servis sežene a poradí, jak postupovat.

TIP Na konci tohoto článku naleznete odkazy na servisní podporu nejznámějších výrobců.

Jaké služby poskytují?

Servisní střediska jsou pověřena a proškolena výrobci k tomu, aby zajišťovala:

 • záruční servis a opravy,
 • pozáruční servis a opravy,
 • prodej náhradních dílů a příslušenství.

Servis vám primárně pomůže, když je výrobek v nepořádku. Pokud například potřebujete poradit, jak zařízení zprovoznit, nastavit a správně užívat, pak prosím kontaktujte zákaznickou linku výrobce nebo prodejce.

Jak jednat se servisem při reklamaci v záruční době?

 • Najděte si servisní linku výrobce nebo autorizovaný servis ve vašem okolí (dle návodu výše či přes odkazy na konci tohoto článku).
 • Připravte si doklad o zakoupení výrobku (faktura, paragon).
 • Opište si sériové číslo (označení SN) zboží ze stříbrného štítku. Servisy jej vyžadují zejména u dražších výrobků (mobilní telefony, televize, pračky apod.).
 • Kontaktujte servis a nahlaste svou závadu. Ověřte si, že servis poskytuje opravy a kontroly v rámci záruční lhůty.
 • Následně se řiďte pokyny servisu.

Jak funguje reklamace velkých spotřebičů?

Velké spotřebiče jako chladničky, pračky a podobně není potřeba nikam vozit ani je demontovat. Technici jezdí přímo na adresu zákazníka dle domluvy. U televizí toto platí nad určitou velikost. Je potřeba se informovat u konkrétního výrobce a servisu.

Reklamace výrobku v zahraničí?

Otevřený trh Evropské unie nám poskytuje jednu zásadní výhodu. Pokud výrobek zakoupíte například v České republice a poté se přestěhujete do zahraničí v rámci EU, kde se vám výrobek poškodí, tak záruku nemusíte řešit s českým servisem. Máte právo reklamaci vyřešit s jakýmkoliv autorizovaným servisem v dané zemi, kde pobýváte.

TIP Servisy se někdy zdráhají reklamace a opravy výrobků zakoupených v zahraničí řešit, protože náklady na reklamace nese oficiální distributor/zastoupení značky v dané zemi, kde k opravě dochází. Nicméně jedná se o legitimní právo zákazníka na otevřeném evropském trhu.

A co pozáruční opravy?

Pokud se vám pokazil výrobek, u kterého již uplynula záruční doba, pak se můžete obrátit jak na autorizované tak neautorizované servisy. Vždy doporučujeme si dopředu domluvit postup a cenu opravy či náhradního dílu.

 • Diagnostika závady: bude zdarma nebo bude placená?
 • Stanovení ceny: kolik bude stát náhradní díl a práce za opravu?
 • Termín opravy: na náhradní díly se někdy déle čeká, dopředu se domluvte na krajním termínu.
 • Záruka za opravu: domluvte se, co dělat, pokud se závada obnoví v krátkém termínu po opravě?

Kontakt na servis

Níže naleznete jmenný seznam nejznámějších výrobců domácích potřeb a elektrospotřebičů, jejichž výrobky můžete zakoupit na našem e-shopu. U každého výrobce uvádíme odkaz na jeho oficiální webové stránky technické a servisní podpory pro ČR. Zde pak naleznete kontakt na zákaznickou infolinku nebo rovnou na pobočky servisů.

Acer

Tchajwanský výrobce (založeno 1976) s velmi širokým portfoliem produktů od osobní elektroniky po profesionální řešení. V začátcích se firma jmenovala Multitech a zaměřovala na se na výrobu procesorů. Značka se vypracovala díky svému důrazu na nabídku nových technologických výrobků za příznivou cenu.

Sortiment: počítače, monitory, příslušenství, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Acer

ADATA

Poměrně mladý tchajwanský výrobce (založeno 2001), který se zaměřuje na výrobu a prodej paměťových produktů jako jsou DRAM, USB flash disky a podobně. Ve znaku společnosti naleznete kolibříka. Symbol rychlosti a agility.

Sortiment: USB flash disky, externí disky, paměťová média, ...
Webové stránky technické podpory a servisu ADATA

AEG

Německý výrobce velkých domácích spotřebičů s historií od roku 1883. Základem filozofie této společnosti je inovace a hledání technologicky vyspělého řešení s propracovaným designem. 

Sortiment: pračky, sušičky, trouby, ...
Webové stránky technické podpory a servisu AEG
Náhradní díly a příslušenství k zakoupení na e-shopu

Amica

Sortiment: sporáky, trouby, velké domácí spotřebiče, ...
Stránky technické podpory a servisu Amica

Apple

Jedna z nejvýraznějších značek spotřební elektroniky Apple pochází z USA (založeno 1976). Známá je nejen díky své zakladatelské dvojici Steva Jobse a Steva Wozniaka, ale také díky spolehlivým produktům při jejichž vývoji kladou důraz na jednoduchost, bezpečnost a ochranu soukromí.

Sortiment: počítače, mobilní telefony, IT hardware ...
Webové stránky technické podpory a servisu Apple

Ardes

Přední italský výrobce domácích a kuchyňských elektrospotřebičů. Nabízí také oblíbené výrobky pro osobní péči a pro zajištěni tepelné pohody. Vizí společnosti je zlepšení života za pomoci jednoduchých a chytrých výrobků.

Sortiment: topidla, ventilátory, malé domácí spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Ardes (webové stránky distributory pro ČR)

ASUS

Další z řady tchajwanských výrobců (založeno 1989) počítačových komponentů a elektroniky. Jedná se o jednoho z největších producentů ve svém oboru.

Sortiment: počítače, mobilní telefony, IT hardware ...
Webové stránky technické podpory a servisu ASUS

AVAIR

Sortiment: kuchyňské spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu AVAIRE

Beko

Přední turecký výrobce domácích spotřebičů (založeno 1969) pokrývá celou škálu výrobků pro naše domácnosti. Znát jej můžete také jako oficiálního partnera FC Barcelona. Na českém trhu působí od roku 2005.

Sortiment: pračky, chladničky, trouby, ...
Webové stránky technické podpory a servisu BEKO

Bielmeier

Německý výrobce drobných domácích spotřebičů působí na evropském trhu přes 30 let. Výrobky jsou známé svou spolehlivostí a robustností.

Sortiment: odsavače, varnice, domácí pekárny, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Bielmeier (distributor pro ČR)

Black&Decker

Sortiment: nářadí, vysavače, čističe, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Black&Decker(distributor pro ČR)

Braun

Německý výrobce drobných domácích spotřebičů, který se stal téměř synonymem pro holící strojky a výrobky pro osobní péči.

Sortiment: holící strojky, epilítory, ponorné mixéry, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Braun

Bravo

Český výrobce a distributor malých kuchyňských spotřebičů. Známý je také díky svým originálním motorizovaným kolečkům zvaným Motůčko. Historie firmy začala roku 1921 jako lisovna bakelitu pro telefonní přístroje.

Sortiment: ponorné mixéry, rychlovarné konvice, vysavače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Bravo

Bosch

Výrobce nejen průmyslových technologií, ale také domácích spotřebičů. Kořeny firmy sahají do německého Stuttgartu do roku 1886. Charakteristikou firmy a jejich výrobků je kvalita zpracování, spolehlivost a neustálá inovace pro zkrácení času věnovaného domácím pracím.

Sortiment: ponorné mixéry, rychlovarné konvice, vysavače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Bosch

Canon

Sortiment: fotoaparáty, tiskárny, videokamery, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Canon

Candy

Sortiment: pračky, sušičky, chladničky, velké domácí spotřebiče, ...
Stránky technické podpory a servisu Candy

Catler

Australský výrobce domácích spotřebičů staví především na bezpečnosti a zdravé a rychlé přípravě pokrmů. Výrobky se dále vyznačují detailním zpracováním, velmi kvalitními materiály a stylovým a moderním designem. Díky těmto vlastnostem jsou produkty Catler používány v domácnostech, které hledají kvalitu a spolehlivost.

Sortiment: odšťavňovače, konvice, kontaktní grily, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Catler

Cattara

Český prodejce zboží pro kempování, grilování a pobyt v přírodě.

Sortiment: grily, potřeby pro kempování, stany, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Cattara

Clatronic

Německý výrobce a dovozce elektroniky a spotřebičů do domácnosti se zaměřuje na segment dostupných výrobků za příznivou cenu.

Sortiment: žehlení, péče o tělo, kuchyňské spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Clatronic

Concept

Sortiment: malé domácí spotřebiče, velké a vestavné spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Concept

Davoline

Sortiment: domácí pekárny, stolní trouby, konvektory, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Davoline (distributor pro ČR)

Dell

Sortiment: notebooky, monitory, počítače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Dell

De'Longhi

Sortiment: kávovary, espressa, topinkovače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu DeLonghi

Dyson

Sortiment: vysavače, ventilátory, osobní péče, ...
Stránky technické podpory a servisu Dyson

ECG

Český výrobce a dovozce elektrospotřebičů s tradicí od roku 1996. Výběr a vývoj produktů probíhá v domovské centrále. Výrobky se pak distribuují do celé Evropy.

Sortiment: televizory, audio-video, kuchyňské spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu ECG

Electrolux

Sortiment: úklidové výrobky, malé a velké domácí spotřebiče, ...
Webové stránky podpory a servisu Electrolux 

Emos

Česká značka a výrobce, který se zaměřuje na drobnou elektroniku a instalační materiál. Přerovská firma působí ve 23 zemích světa, kde nabízí své výrobky přes 400 miliónům zákazníků.

Sortiment: domácí spotřebiče, kuchyně, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Emos

ETA

Tradiční český výrobce domácích spotřebičů. Některé z modelů se staly legendami českých domácností nejen díky svému designu, ale také spolehlivosti a dlouhověkosti. ETA je i nadále v držení českých majitelů a pokračuje v produkci praktických domácích elektrospotřebičů. Nabídka se v posledních letech také rozrostla o velké domácí spotřebiče jako chladničky, mrazničky nebo pračky.

Výroba spotřebičů se sice přestěhovala z České republiky do zahraničí, kde musí splňovat přísné kvalitativní normy, ale technický vývoj, návrh a design zůstaly stále u nás. ETA si za svými výrobky stojí a proto zákazníkům poskytuje službu na prodloužení záruky nad rámce zákonné lhůty o 3-10 let (dle druhu výrobku).

Sortiment: domácí spotřebiče, kuchyně, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu ETA
Registrace prodloužené záruky ETA

Evolveo

Český výrobce elektroniky se sídlem v Českých Budějovicích. Zaměřuje se na na oblasti digitálního domova, osobní elektroniky a herních produktů. Nabízí moderní a trendové produkty za výhodnou cenu.

Sortiment: mobilní telefony, audio, video ...
Webové stránky technické podpory a servisu Evolveo

Fagor

Přední španělský výrobce velkých i malých elektrospotřebičů.

Sortiment: velké a malé domácí elektrospotřebiče
Webové stránky technické podpory a servisu Fagor

G21

Český velkoobchod s domácími spotřebiči a elektronikou PENTA přišla na trh s vlastní značkou elektrospotřebičů a grilů G21. Kvalitní výrobky za příznivou cenu si rychle našly své zákazníky.

Sortiment: domácí spotřebiče, kuchyně, grilování, ...
Webové stránky technické podpory a servisu G21

Gallet

Značka domácích a kuchyňských spotřebičů od českého velkoobchodu HP Tronic. Výrobky jsou inspirovány francouzskou kulturou. Vyznačují se jednoduchostí, praktičností a funkčností.

Sortiment: domácí spotřebiče, kuchyně, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Gallet

GoGEN

Značka domácí elektroniky od českého velkoobchodu HP Tronic. Výrobky reagují na moderní technické trendy. Vyznačují se funkčností a snadnou ovladatelností.

Sortiment: domácí spotřebiče, kuchyně, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Gogen

Graef

Rodinná firma, která se již více než 50 let zabývá výrobou kuchyňských spotřebičů, které nachází své uplatnění v profesionálních gastro provozech tak v domácnostech. Spotřebiče Graef nesou označení "Made in Germany".

Sortiment: kuchyňské kráječe, konvice, kávomlýnky, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Graef

Guzzanti

Italská značka, která se zaměřuje na výrobu domácích spotřebičů. Spolupracuje s německým designovým studiem, které výrobkům dodává originální a užitnou hodnotu.

Sortiment: chladničky, trouby, odsavače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Guzzanti

Hoover

Sortiment: vysavače, žehličky, ...
Stránky technické podpory a servisu Hoover

HP (Hewlett Packard)

Sortiment: notebooky, tiskárny, spotřební elektronika ...
Stránky technické podpory a servisu HP

Hyundai Electronics

Sortiment: vysavače, žehličky, televizory ...
Stránky technické podpory a servisu Hyundai Electronics

Kalorik

Sortiment: malé domácí a kuchyňské spotřebiče ...
Stránky technické podpory a servisu Kalorik

Kenwood

Sortiment: malé domácí a kuchyňské spotřebiče ...
Stránky technické podpory a servisu Kenwood

Lenovo

Sortiment: počítače, IT technika a příslušenství, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Lenovo

LG

Sortiment: televizory, chladničky, pračky ...
Stránky technické podpory a servisu LG

Miele

Sortiment: velké domácí spotřebiče, vestavby, atd ...
Stránky technické podpory a servisu Miele

Mora

Sortiment: sporáky, bojlery, trouby ...
Stránky technické podpory a servisu Mora

Nutribullet

Výrobce domácích spotřebičů pro zdravé vaření a výživu spadá do skupiny značek DeLonghi.

Sortiment: mixéry, odšťavňovače, ...
Stránky technické podpory a servisu Nutribullet

Panasonic

Sortiment: televizory, fotoaparáty, audio a video, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Panasonic

Philips

Sortiment: malé domácí spotřebiče, elektronika, ...
Webové stránky technické podpory Philips

Remington

Sortiment: fény, holící strojky, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Remingotn

Rohnson

Řecký dovozce a výrobce malých domácích elektrospotřebičů byl založen roku 1993. Zaměřuje se na dovoz designových a cenově dostupných spotřebičů do domácnosti.

Sortiment: malé kuchyňské spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Rohnson

Ronic

Sortiment: kuchyňské roboty a malé domácí spotřebiče
Webové stránky technické podpory a servisu Ronic

Rowenta

Sortiment: vysavače, žehličky, produkty osobní péče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Rowenta

Sage

Australský výrobce prémiových a designových domácích spotřebičů. Na domácím trhu vystupuje pod jménem Breville. V Evropě pak pod názvem Sage. Sesterskou značkou je tradiční a mezi zákazníky velmi oblíbený Catler.

Sortiment: prémiové spotřebiče do kuchyně a domácnosti, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Sage

Samsung

Sortiment: velké domácí spotřebiče, elektronika, ...
Webové stránky technické podpory Samsung

Sencor

Sortiment: malé kuchyňské spotřebiče, eletronika, ...
Webové stránky technické podpory Sencor

Siemens

Sortiment: velké a malé domácí spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory Siemens

SilverCrest

Interní značka elektrospotřebičů německého prodejce potravin Lidl. Při řešení reklamace během záruky se obraťte na e-shop nebo prodejnu Lidl. Pozáruční servis se nezajišťuje. Nejde dohledat adresa servisního střediska nebo kontakt na koho se obrátit. Výrobce o něm neinformuje

Sortiment: malé kuchyňské a domácí spotřebiče
Webové stránky technické podpory a servisu SilverCrest nedohledány

Solight

Sortiment: instalační materiál a elektropříslušenství, žárovky, prodlužovačky, ...
Webové stránky technické podpory Solight

SONY

Sortiment: televizory, herní konzole, domácí kina, ...
Webové stránky technické podpory a servisu SONY

Steba

Sortiment: malé domácí elektrospotřebiče, úprava vzduchu
Webové stránky technické podpory a servisu Steba

Tefal

Francouzský výrobce kuchyňských elektrospotřebičů. Výrobky jsou známy krásným designem, dlouhou životností a spolehlivostí.

Sortiment: nádobí, malé kuchyňské spotřebiče, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Tefal

Valera

Sortiment: fény na vlasy, péče o tělo, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Valera

Zanussi

Sortiment: velké domácí spotřebiče, sporáky, trouby, odsavače, ...
Webové stránky technické podpory a servisu Zanussi

Poslední aktualizace článku: 16. 10. 2023


Sháníte kontakt na servis a v našem článku jste jej nenašli? Napište nám, rádi vám pomůžeme.

Kontaktní formulář

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

×

Splátková kalkulačka ESSOX