Likvidace odpadu a ekologie

ochrana_prirody

Staré spotřebiče

jsme registrovaným místem pro zpětný odběr vysloužilých spotřebičů. Velké spotřebiče (chlandičky, pračky, ...) předáváme k dalšímu zpracování společnosti Elektrowin. O černou techniku a baterie se u nás stará REMA system. Obě společnosti se zabývají ekologickou likvidací dle platné legislativy.

Vysloužilé spotřebiče můžete přinést na některou z našich elektro prodejen v Bílovci či Vítkově anebo na náš centrální sklad. Případně nás kontaktujte a pro starý spotřebič se zastavíme u vás doma (dojezd dle mapy rozvozu, při nákupu nového spotřebiče je tato služba zdarma).

rema_system

Ke stažení => Osvědčení REMA - Letr CZ s.r.o.pdf

Polystyrén

Dále jsme registrováni u společnosti Ekostyren, která se zaměřuje na sběr a další využití polystyrénového odpadu z obalů elektrospotřebičů. Obalový materiál u nás nekončí pouze v kontejnerech a na skládkách, ale je dále zpracováván a je z něj vyráběna druhotný materiál využívaný ve stavebnictví.

Kartóny a lepenka

Veškerým obalovým materiálům se snažíme najít další využití, abychom je jen tak nevyhodili. Všechny kartónové krabice a lepenky využíváme k balení zásilek. Zboží nám výrobci zasílají na paletách v krabicích. Nic z toho nevyhodíme a vše zužitkujeme. Stejně tak spolupracujeme s našimi kolegy prodejci z okolí našich prodejen. Použité krabice, které by jinak vyhodili, od nich odebíráme a používáme v našem e-shopu.