Dvouplášťové rychlovarné konvice

Sháníte dvouplášťovou rychlovarnou konvici, která zapadne do vaší kuchyně? Tak to jste u nás správně. Na našem e-shopu vám nabízíme široký sortiment konvic s takzvaným "chladným povrchem" díky dvojitému plášti. Tyto konvice omezují riziko popálení při dotyku.

Praktické výhody a bezpečnost

Jedná se o moderní provedení konvic s důrazem na bezpečnosti. Díky dvojitému plášti mají konvice na vnějším povrchu nižší teplotu a nehrozí popálení jako u klasických jednoplášťových konvic z nerezi, plastu, skla či keramiky. Konvice uvítají jakákoliv domácnost, zejména pak ty s malými dětmi.

Další výhodou je také to, že voda v konvici po dovaření vydrží déle teplá, protože konvice funguje jako termoska. Plášť je složen ze 2 vrstev mezi nimiž je vzduchová mezera, která působí jako tepelný izolant. Vnitřní plášť je většinou z nerezové oceli, vnější plášť pak může být z plastu nebo nerezi.

Od zákazníků máme také zpětnou vazbu, že konvice jsou tišší než ty klasické. Dvojitý plášť je nejen tepelný, ale také zvukový izolant. Toto můžete ocenit při vaření vody v brzkých hodinách při přípravě snídaně, kdy zbytek rodiny ještě spí.

Co zvážit před koupí

Tato konstrukce rychlovarných konvic přináší velmi užitečné a praktické výhody, ale také mírné nevýhody, o kterých je dobré vědět a zvážit je při koupi.

Díky dvojitému plášti mají konvice větší hmotnost. Například dvouplášťová konvice o objemu 1,7 l má zhruba o 30 % vyšší hmotnost než jednoplášťová konvice se stejným obsahem.

Dvouplášťové konvice mají při stejné velikosti jako jednoplášťové konvice také menší vnitřní objem. Nebo naopak při zachování vnitřního objemu například 1,7 l mají větší vnější rozměry.

Výhody dvouplášťových konvic

✅ Nízká teplota vnějšího povrchu
✅ Nehrozí popálení při sáhnutí na konvici
✅ Bezpečná konvice pro domácnosti s dětmi
✅ Voda v konvici po dovaření vydrží déle teplá
✅ Konvice jsou během vaření také tišší

Nevýhody dvouplášťových konvic

❌ Vyšší hmotnost konvice
❌ Při stejné velikosti mají menší vnitřní objem

5 položek celkem
Rychlovarná konvice ETA Elsa 5597 90010 bílá
ZDARMAZDARMA
1 499 Kč

Designová rychlovarná konvice v nerezovém provedení v bílé barvě s elektronickou regulací teploty (40–100 °C) a dvojitým pláštěm proti popálení.

Kód: ETA559790010
Varná konvice Tefal KO854830 Digital Smart & Light
ZDARMAZDARMA
1 499 Kč
Kód: TEFKO854830
Varná konvice Tefal KO693110 Sense
1 299 Kč
Kód: TEFKO693110
Varná konvice Tefal KO851830 Smart'n'light
ZDARMAZDARMA
1 599 Kč

Dvouplášťová rychlovarná konvice o objemu 1,7 l, přehledný digitální displej, 5 možností nastavení teploty, funkce udržování tepoty po dobu 30 minut.

Kód: TEFKO851830
Varná konvice Bosch TWK 8611P bílá
Tip
ZDARMAZDARMA
2 659 Kč

Rychlovarná konvice s dvojitou stěnou a chladným povrchem. Možnost nastavení 4 teplot pro přípravu vody na čaj a bylinky. Na dně konvice se...

Kód: BOSTWK8611P
×

Splátková kalkulačka ESSOX