Televize s internetem

Internet prostupuje veškerou spotřební elektronikou a ani televize nejsou výjimkou. Díky možnosti připojení k internetu se Váš televizor stane nosičem nových funkcí a nástrojů.

Televizi můžete k internetu připojit pomocí 3 základních způsobů:

  • Kabelové připojení prostřednictvím LAN konektoru. Síťové kabely stále patří k nejkvalitnějšímu a nejspolehlivějšímu způsobu přenosu dat.
  • Připojení prostřednictvím zabudovaného Wi-Fi modulu. Televizor můžete připojit do Vaší domácí sítě stejně jako laptop nebo mobilní telefon.
  • Wifi Ready je výbava televizí, které také umožňují přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi připojení. U tohoto řešení jste ale nuceni zakoupit si USB Wi-Fi modul, neboť televize jej nemají primárně zabudován.

Pokud se rozhodnote pro koupi televize s možnosti připojení k internetu, budete pak moci využívat různé funkce a nástroje (vždy dle Vámi vybraného modelu televize) jakými jsou například:

  • webový prohlížeč: umožní Vám surfování na internetu a prohlížení webových stránek stejně jako na Vašem počítači,
  • aplikace: výrobci pro Vás také připravují velké množství aplikací, které Vám například otevřou možnost volání (Skype), předpovědi počasí, sledování videí (YouTube, Stream), hraní her a používání sociálních sítí,
  • HBBTV: hybridní TV je další vychytávkou chytrých televizí a přináší Vám rozšířené informace o právě sledovaném pořadu, jedná se o verzi moderního teletextu, který uvítáte pokud se budete chtít dozvědět více informací o právě sledovaném pořadu,
  • DLNA: umožní připojení vaší TV do domácí sítě, budete tak moci sledovat filmy či fotografie, které máte uloženy ve Vašem počítači nebo domácím NAS serveru.

Bohužel jsme nenalezli žádný produkt, který bychom Vám mohli nabídnout.
Zkuste prosím využít menu a dostat se k Vámi hledanému výrobku.